TRENING W CIĄŻY

 

 

 

"Na przebieg porodu wywiera wpływ wiele czynników, ale żaden w takim stopniu, jak sama matka" (D. Baird)

Aktywność fizyczna w życiu kobiety jest bardzo ważna w każdym wieku i na każdym etapie, a szczególnie w okresie ciąży. Ciąża, choć jest radosną nowiną, budzi wiele skrajnych emocji od euforii, poprzez uczucie wątpliwości, obawy, aż po stan niecierpliwego oczekiwania na rozwiązanie! Przyjście na świat dziecka niesie ze sobą wiele zmian i wyrzeczeń, wiąże się z większą ilością obowiązków. Może budzić to Twój niepokój - w pełni uzasadniony, jednak cóż on znaczy w perspektywie BYCIA Mamą!!!
Już od teraz Twoje urocze i bezbronne Maleństwo będzie potrzebować Twojej pomocy - początkowo w brzuszku, a następnie w najtrudniejszej dla Was chwili w momencie narodzin. Dlatego niech okres ciąży będzie aktywnym przygotowaniem do porodu, kiedy cały Twój wysiłek, zaangażowanie oraz świadome współdziałanie z siłami natury, zadecydują o jego łagodnym przebiegu. Bez odpowiedniego przygotowania, czynniki takie jak: niepewność, strach i brak zaufania do własnych sił, mogą zwielokrotnić sygnał bólowy dochodzący z ciała. Jednak odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń dla przyszłych Mam, da Tobie możliwość zminimalizowania wystąpienia takiego scenariusza, gdyż każda fala skurczowa podczas porodu, zmobilizuje wyuczone już umiejętności i umożliwi ich celowe oraz skuteczne zastosowanie.
Pozwól, byś nie tracąc nic z kobiecej wrażliwości, przy wykorzystaniu Twojej wewnętrznej siły, uzyskała prawdziwy komfort naturalnego rodzenia.

Studio Mamoiselle oferuje Tobie specjalny program ćwiczeń - stworzony w oparciu o wiedzę lekarzy, fizjoterapeutów, położnych, oraz wieloletnią praktykę osób prowadzących zajęcia z kobietami w ciąży w szkołach rodzenia, ośrodkach jogi, studiach Pilates.

Obejmuje on ważne dla Ciebie grupy ćwiczeń: 

 • ćwiczenia ogólno kondycyjne - min. wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe (bardzo polecane przy bólach pleców),
 • ćwiczenia rozciągające,
 • ćwiczenia korygujące postawę,
 • ćwiczenia uelastyczniające mięśnie dna miednicy, krocza i stawów biodrowych,
 • ćwiczenia oddechowe i sposoby oddychania stosowane w czasie porodu,
 • naukę markowanego parcia,
 • trening relaksacji,
 • nauka techniki aktywnego porodu: efektywne włączanie technik oddychania podczas przyjmowania pozycji aktywnych

Studio Mamoiselle proponuje wiele rodzai zajęć:

 • Gimnastyka w ciąży, zestaw ćwiczeń ogólno-wzmacniających opartych na bazie Pilates oraz Body Ball, z wykorzystaniem min. małych piłeczek easy ball, dużych piłek oraz ciężarków. Zajęcia prowadzone są w kameralnych, maksymalnie 8-osobowych grupach.
 • Fitness w ciąży, zestaw ćwiczeń wzmacniających o średnim poziomie intensywności poprzedzonych krótką "choreograficzną" rozgrzewką, z wykorzystaniem min. dużych piłek oraz ciężarków. Zajęcia prowadzone są w kameralnych, maksymalnie 8-osobowych grupach.
 • Pilates w ciąży, zestaw ćwiczeń opartych na bazie metody Pilates z wyłączeniem wzmacniania partii mięśniowych brzucha. Zajęcia prowadzone są w kameralnych, maksymalnie 8-osobowych grupach.
 • Bodyball w ciąży, zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem dużych piłek, które często są wykorzystywane na salach porodowych oraz małych piłeczek easy ball, które są cudownym urozmaiceniem ćwiczeń równoważnych oraz niesamowitym wsparciem przy relaksacji. Zajęcia prowadzone są w kameralnych, maksymalnie 8-osobowych grupach.

To czas i miejsce kiedy każda mama może się wymienić własnymi przeżyciami i doświadczeniami. Nic tak nie łączy jak wspólne emocje towarzyszące ciąży: obawa, niepewność, zniecierpliwienie, euforia! 

WAŻNE!
Na pierwsze zajęcia należy dostarczyć ZAŚWIADCZENIE OD LEKARZA (do pobrania tutaj) Do zajęć można przystąpić w dowolnym momencie, od 12 tygodnia ciąży.

PIERWSZE ZAJĘCIA:
- Ćwiczymy boso/w skarpetkach - bez obuwia sportowego
- Zabierz ze sobą luźny(oddychający) strój nie ograniczający ruchów
- Na zajęciach miej przy sobie wodę do picia (np. w małej butelce 0,3 l.) 
- Prosimy przynosić na zajęcia ręcznik by położyć na matę

REZERWACJE/ZAPISY: szukaj w zakładce GRAFIK