Dołączcie do wyjątkowego wydarzenia dla par oczekujących dziecka

Podarujcie sobie 3 dni, które  będą zarówno czasem przygotowań do narodzin waszego maluszka jak i chwilą relaksu dla was dwojga.

W kameralnej atmosferze wspólnie przygotujecie się do porodu – dowiecie się jak osoba bliska może wspierać kobietę zarówno podczas porodu jak i w połogu. Ostatnie tygodnie ciąży to czas różnych, czasem skrajnych emocji. Od ekscytacji po chwile zmęczenia „dopinaniem” ostatnich elementów przygotowań.
Takie zatrzymanie się, oderwanie od codziennego pędu może być wyjątkowym prezentem dla Was dwojga. To piękny początek przygotowań do narodzin Rodziny – Mamy, Taty i dziecka

„BabyMoon – kurs na poród&połóg” to wyjazd podczas którego pochylimy się nad nurtującymi was pytaniami związanymi z porodem, połogiem, opieką nad małym człowiekiem. Będzie także przestrzeń na zaopiekowanie emocji, które pojawiają się w trakcie ciąży.

 

Wyjazd BabyMoon

Ten wyjazd jest stworzony przez dwie doświadczone doule ze Stowarzyszenia Doula w Polsce: Julitę Księżycką – edukatorkę okołoporodową i instruktorkę szkoły rodzenia oraz Agatę Golendę, trenerkę pre i postnatalną, która pokaże ćwiczenia, pomagające uelastycznić ciało i holistycznie przygotować do porodu i połogu.

Wspólnie z Wami będziemy celebrować TEN wyjątkowy czas oczekiwania. Damy bezpieczną przestrzeń do rozmowy o emocjach, krok po kroku pomożemy je zrozumieć, podpowiemy jak sobie z nimi radzić.

Podczas wyjazdu poznacie inne pary w podobnym miejscu w życiu, będzie więc przestrzeń na wymianę doświadczeń i wzajemne wsparcie. 
W uroczym miejscu, z dala od zgiełku, w dobrych rękach przygotujecie się do porodu, połogu i pierwszych chwil z małym człowiekiem. Czeka was relaks połączony ze wzmocnieniem w temacie okołoporodowym.

Tak, dołączaMY!
Zapisy: julita.ksiezycka@gmail.com

Dla kogo jest ten wyjazd?

Specjalnie dla WAS przygotowałyśmy program wyjazdu, podczas którego zregenerujecie siły, zaopiekujecie się swoimi emocjami i w spokoju w zgodzie ze sobą przygotujecie się do porodu, połogu i macierzyństwa-tacierzyństwa.

Podczas wyjazdu poprowadzimy warsztaty o tematyce porodowej – połogowej i rodzicielskiej, które zostały opracowane na podstawie autorskich kursów, które prowadzimy od lat!
Będąc w dobrych i czułych rękach doul  poruszymy najważniejsze obszary dobrego przygotowania do:
1. Porodu: „wybory” porodowe, techniki oddechowe, praca i mobilność ciała, pozycje porodowe, techniki relaksacyjne, asertywność w porodzie.
2. Połogu: pierwsze chwile z dzieckiem, okres „czwartego trymestru” w życiu rodzica, emocje i zmiany fizyczne kobiety w połogu, wzajemne wsparcie
3. Rodzicielstwa: dobre praktyki pielęgnacyjne, rodzicielstwo bliskości


To wyjazd...

dla PAR OCZEKUJĄCYM DZIECKA, które chciałyby złapać oddech, odpocząć, spotkać się z innymi parami, wymienić doświadczenia w kameralnym gronie.

To wyjazd dla przyszłych rodziców par, którzy chcą znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania z tematyki okołoporodowej

Odpocznijcie od pracy i życia domowego, by... nie przejmować się, nie gotować. Zwolnić. Odetchnąć.

Gdzie jedziemy?

Okolice Kazimierza Dolnego!

Witoszyn28 to siedlisko powstałe z marzeń o drewnianym domu, otoczonym przyrodą. Z tęsknoty za kawałkiem własnego świata, w którym czas płynie wolniej, powietrze pachnie lasem i łąką, a jedzenie ma naturalny smak.
Niektórzy twierdzą, że wieś powinna nazywać się Witoszyn Zdrój – ze względu na specyficzny mikroklimat. Tworzą go między innymi potoczki i liczne stawy, ozdoby naszych zadrzewionych wzgórz. Chociaż, najbardziej malowniczym elementem krajobrazu są pewnie lessowe wąwozy. Jest ich jest tutaj bardzo dużo, są wyjątkowo piękne. Okolicę porównuje się do Beskidu czy Bieszczadów (przypomina okolice Ustrzyk i Dukli), ale Witoszyn od Kazimierza Dolnego dzieli raptem 8 km!
Wnętrza siedliska zaprojektowane są w przyjaznej kolorystyce i w otoczeniu z naturalnych materiałów. Drewno, len, bawełna. Z każdego pokoju wyjść można na taras (drewniany) lub bezpośrednio na trawę!
Będziemy ćwiczyć w przestronnej sali z widokiem na zieleń.

Na miejscu czekają na nas:
◆ przytulne pokoje 2 osobowe
◆ całodzienne wyżywienie: 3 przepyszne wegetariańskie posiłki
◆ duża przestrzeń wspólna z dostępem do kuchni
◆ przestronna sala, w której będziemy ćwiczyć i spotykać się na warsztatach
◆ ogromny zielony teren i leśne ścieżki
◆ taras, kanapy, salon z kominkiem – wszystko, co potrzebne do relaksu

Zarezerwujcie swoje miejsce

Wasza inwestycja

2700* / para
 • WALENTYNKOWA PROMOCJA obowiązuje do 14 lutego
 • Cena regularna od 1 marca 3000 zł
 • Do wyjazdu pozostało...


Masz pytania?

Napisz:  julita.ksiezycka@gmail.com

Co zaplanowałyśmy?

DZIEŃ 1
22/03 piątek

16.00 – przyjazd na miejsce, zakwaterowanie
17.00 – kolacja
18.30 – 20.30 – krąg powitalny, ćwiczenia do porodu i wspólna sesja relaksacyjna

DZIEŃ 2
23/03 sobota

8.15 – łagodna sesja pilates w ciąży
9.00 – śniadanie
10.00 – 13.30 – warsztat Poród – emocje
14.00 – obiad i odpoczynek
16.00 – 17.30 – warsztat Poród – ciało
18.00 – kolacja i czas wolny
19.00 – 20.30 warsztat Połóg

DZIEŃ 3
24/03 niedziela

8.15 – łagodna joga w ciąży & praktyka oddechowa
9.00 – śniadanie
10.00 – 11.30 – warsztat Połóg w praktyce (praca w grupach)
12.00 – 13.30 – warsztat Pielęgnacja noworodka
14.00 – obiad i krąg zamykający

Co wyniesiecie z wyjazdu BabyMoon?

PARY:

 • Poznacie fizjologię porodu i połogu, by wiedzieć jak świadomie przejść przez ten proces
 • Poznacie swoje obawy i nauczycie się technik łagodzących jak sobie z nimi radzić
 • Zrozumienie własnych emocji i mechanizmów ich działania 
 • Poznacie techniki oddechowe pomagające aktywować i relaksować ciało
 • Poznacie ćwiczenia przygotowujące do przyjmowania aktywnych pozycji porodowych
 • Dowiecie się jak koordynować ruch ciała z oddechem
 • Poznacie wertykalne pozycje porodowe na każdy moment porodu pomagające dziecku wstawianie się w kanał rodny
 • Poznacie techniki świadomej pracy z ciałem
 • Nauczycie się wykorzystywać techniki relaksacyjne: by nabrać odwagi i zaufania do siebie w okresie okołoporodowym i wczesno macierzyńskim
 • Zobaczycie jak pielęgnacja nad maleństwem może być radosnymi chwilami w ciągu dnia, pogłębiające więź między Wami a dzieckiem
KOBIETY:
 • Poznasz swoje ciało i umiejętność jego skanowania
 • Poznasz metody świadomej pracy z mięśniami dna miednicy: przygotowując je do porodu i połogu
 • Nabierzesz odwagi, zaufania do siebie i swojego ciała
 • Nabierzesz więcej czułości do siebie
 • Zaufasz sobie, swemu dziecku i instynktom, które was poprowadzą

Z kim pojedziecie?Julita Księżycka

Nazywam się Julia Księżycka, jestem certyfikowaną doulą ze Stowarzyszenia Doula Polska, edukatorką okołoporodową, instruktorką aktywnej szkoły rodzenia, instruktorką hipnoporodu, doradczynią noszenia dzieci w chustach i instruktorką masażu Shantala. Od lat wspieram kobiety i pary w okresie okołoporodowym. Jestem trenerką grup wsparcia dla mam niemowląt Urodziłam Życie Fundacji Sto Pociech, a także absolwentką seminariów Laboratorium Psychoedukacji Psychologiczna pomoc okołoporodowa Justyny Dąbrowskiej.

Lubię swoją pracę i wierzę, że poród może być dobrym, wzmacniającym wydarzeniem, ale warto się do niego przygotować. W swojej pracy stawiam na wzmacnianie rodziców w ich własnych kompetencjach. 

Agata Golenda

Nazywam się Agata Golenda, jestem trenerką jogi /pilates/treningu dna miednicy. Od 15 lat prowadzę zajęcia dla kobiet w ciąży i po porodzie. Od samego początku mojej drogi zawodowej troska o kobiece ciało w tym szczególnym okresie było dla mnie wyjątkowo ważna.
Wierzę, że każda kobieta, która tego pragnie, może mieć satysfakcjonujący poród. A dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, okres połogu czy karmienia piersią będzie pięknym wspomnieniem. Jako doula wspieram kobiety i pary w porodzie, doradzam jak wspomóc matkę naturę w porodzie, procesie regeneracji połogowej i poprawy kondycji po ciąży.
Od 15 lat prowadzę przestrzeń Mamoiselle w Warszawie. Prowadzę także profil wiedzowy @aktywna_ciaza_z_agata. Od ponad roku jestem na stażu certyfikacyjnym w Stowarzyszeniu Doula w Polsce, a od czerwca tego roku zostałam wybrana przez członkinie na stanowisko Członkini Zarządu Stowarzyszenia.

 


Więcej informacji oraz zapisy:

Napisz:  julita.ksiezycka@gmail.com

Partnerzy wyjazdu

Przewiń do góry