Promotorka Karmienia Piersią

Moja droga mleczna to długa historia…

Promotorka Karmienia Piersią

Moja droga mleczna to długa historia…

Promuję karmienie piersią! Dlaczego?

W pierwszej ciąży przygotowując się do porodu, myślałam, że skoro karmienie piersią jest naturalne to pójdzie gładko. Nie chciałam biadolić co będzie, jak będzie źle, by nie przyciągać złych myśli. Ale… za dużo nie czytałam na ten laktacji, zatrzymałam się na wiedzy ze szkoły rodzenia.

Po porodzie kwestia karmienia piersią mnie przytłoczyła, powaliła na kolana, pokonała… Myślałam, że spotkały mnie wszystkie trudne historie w jednym czasie. Ostatecznie przez siedem miesięcy odciągałam pokarm laktatorem i podawałam synkowi w butelce, a potem chciałam zapomnieć o tym trudnym początku macierzyństwa.

Jednak temat karmienia wrócił w kolejnej ciąży. Bałam się, ale postanowiłam podejść do tematu konkretniej i… otoczyłam się profesjonalnym wsparciem. Efekt… z sukcesem karmiłam synka prawie półtora roku. Ten czas do tej pory wspominam z wzruszeniem i tęsknotą.

Chciałabym, by wszystkie kobiety doświadczały tylko dobrych historii laktacyjnych, ja z perspektywy czasu wiedziałam gdzie zaczęły się moje problemy… Niestety opieka laktacyjna w Polsce nie jest na wysokim poziomie, a co więcej, w niektórych obszarach Polski mało dostępna…

Stąd ponad pięć lat temu ukończyłam szkolenie w Centrum Nauki o Laktacji i stałam się Promotorką Karmienia Piersią, po to by tłumaczyć:

  • dlaczego warto
  • gdzie szukać wsparcia
  • jak postępować w pierwszych dniach i tygodniach po porodzie
  • co jest niepokojące, a co normalne

Opowiadam o samych początkach, o technikach przystawiania dziecka do piersi, o pozycjach do karmienia, o pielęgnacji piersi i o metodach rozkręcania i podtrzymania laktacji.

Chcesz przygotować się do karmienia piersią będąc w ciąży? Zapraszam na prowadzone przeze mnie warsztaty Dobry start w karmieniu piersią lub do umawiania się na indywidualne konsultacje.

Przewiń do góry