TAŃCZĄCA MAMA - TANIEC W CIĄŻY

 
Tańcząca z brzuszkiem

Każdy powinien znaleźć swoją ulubioną formę aktywności ruchowej. Zajęcia są dedykowane dla Pań, które uwielbiają tańczyć i nie chcą rozstawać się z tańcem na czas ciąży. Każda ciężarna ciesząca się zdrową, nie zagrożoną ciążą może skorzystać z tych zajęć, bez względu na umiejętności i poziom zaawansowania. Podstawą tych zajęć są tańce takie jak: salsa, taniec brzucha, bachata, taniec hawajski oraz inne. Jak powszechnie wiadomo taniec rozwija nie tylko ciało ale i również sferę emocjonalną, wprawia nas w pozytywny nastrój oraz poprawia samopoczucie.Ponad to poprawia krążenie oraz pracę układu oddechowego, ujędrnia skórę oraz gwarantuje silne i elastyczne mięśnie. Zajęcia prowadzone są w umiarkowanym tempie przy nie za szybkiej muzyce. Skupiają się na wyćwiczeniu utrzymywania prawidłowej postawy ciała, wzmocnieniu mięśni głębokich brzucha oraz pleców. Zajęcia cechuje duża ilość "falowania" kręgosłupem oraz kołysania i bujania miednicą. Dzięki temu odblokujecie obszar miednicy i bioder oraz będziecie mogły beztrosko cieszyć się swoją kobiecością. Taneczne ruchy pozwolą Wam łatwiej znieść ciążę, lżej przejść przez poród oraz sprawniej wrócić do formy z przed ciąży.

Zalety dla ciebie:
 
 
  • wzmocnisz mięśnie brzucha;
  • wzmocnisz miednicę;
  • zmniejszysz bóle pleców;
  • taniec poprawia krążenie;
  • taniec zmniejsza opuchliznę nadgarstków;
  • taniec likwiduje skurcze łydek;
  • poprawisz funkcjonowanie narządów wewnętrznych;
  • wyćwiczysz mięśnie Kegla;
  • zmniejszysz ryzyko powstania rozstępów;
  • zmniejszysz ryzyko zaparć.
Zalety dla maluszka:

Taniec nie tylko wyzwala pozytywne emocje, rozluźnia, poprawia nastrój - a jak wiadomo, dobry humor mamusi wpływa pozytywnie na jej maleństwo! Tańcząc, mama dostarcza dziecku wiele bodźców, które mają pozytywny wpływ na rozwój jego układu nerwowego, przedsionkowego (ruch, równowaga, napięcie mięśniowe) czy wzroku. Podczas tańca poprawia się także przepływ krwi przez łożysko, co powoduje, że dziecko jest lepiej dotlenione i... zadowolone!

ZAJĘCIA SĄ ŁĄCZONE Z ZAJĘCIAMI TANIEC Z DZIECKIEM

Zobacz także:
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/13463429/przyszla-mama-na-balu-karnawalowym

WAŻNE!
Na pierwsze zajęcia należy dostarczyć ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE. Do zajęć można przystąpić w dowolnym momencie, od 12 tygodnia ciąży.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZAJĘĆ:
- Ćwiczymy w obuwiu sportowym 
- Zabierz ze sobą luźny(oddychający) strój nie ograniczający ruchów 
- Na zajęciach miej przy sobie wodę do picia (np. w małej butelce 0,3 l.) 
- zajęcia trwają 50 min.

REZERWACJE/ZAPISY: szukaj w zakładce GRAFIK