MAMA WRACA... do aktywności po porodzie


Program MAMA WRACA... DO AKTYWNOŚCI PO PORODZIE, stanowi odpowiedź na potrzeby mam, które pragną bezpiecznie wrócić do formy po porodzie. 

Zajęcia dedykowane są nie tylko kobietom tuż po porodzie, ale wszystkim ,które nie rozpoczęły jeszcze aktywności po ciąży. Ćwiczenia odbywają się w kameralnych grupkach. Założeniem tego programu jest praca nad zniwelowaniem zmian w ciele kobiety, które zostały wygenerowane okresem ciąży. 

Dzięki odpowiednio ukierunkowanej pracy nad ciałem po porodzie, odzyskasz zdrowy i silny organizm, w którym znowu poczujesz się dobrze. 

Zajęcia skupiają się na wzmocnieniu najbardziej przeciążonych ciążą i porodem struktur, takich jak mięśnie dna miednicy i mięśnie brzucha. Pracujemy także nad wyrównywaniem napięć w ciele, które zostały wygenerowane ciążową sylwetką, a które potęgują się podczas nieprawidłowych nawyków w czasie pielęgnacji noworodka. 

Celem tych treningów jest przygotowanie Twojego ciała do podjęcia dawnych aktywności. Pamiętaj, że Twoje ciało ulegało zmianom przez 9 miesięcy, dlatego podjęcie zbyt szybko, niewłaściwych ćwiczeń, może sprowokować wystąpienie dolegliwości towarzyszących temu okresowi, takich jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządu rodnego czy rozstęp mięśni prostych brzucha. Ćwiczenia konstruowane są w taki sposób, by każda mama mogła w nich bezpiecznie brać udział. 

Przed przystąpieniem do ćwiczeń, zaleca się konsultację indywidualną oceniającą stan zdrowia z fizjoterapeutką prowadzącą zajęcia (celem zindywidualizowania programu ćwiczeń).

PIERWSZE ZAJĘCIA:
- Ćwiczymy boso/w skarpetkach - bez obuwia sportowego 
- Zabierz ze sobą luźny(oddychający) strój nie ograniczający ruchów 
- Na zajęciach miej przy sobie wodę do picia (np. w małej butelce 0,3 l.) 
- By poczuć się swobodniej w pozycjach na macie - prosimy przynosić na zajęcia ręcznik

REZERWACJE/ZAPISY: szukaj w zakładce GRAFIK