JOGA W CIĄŻY
Witajcie Boginie w błogosławionym stanie!  


Wasze ciała są obecnie świątynią dwóch dusz, dlatego też pragniemy wyjątkowo o nie się zatroszczyć.
Celem praktyki jogi podczas cudownego stanu ciąży jest przygotowanie się do łatwiejszego, łagodniejszego i sprawniejszego porodu.
Praktyka ma również pozytywny wpływ na okres całej ciąży, w taki sposób, że jej przebieg jest dla kobiety bardziej świadomy i radosny. Dobre samopoczucie przyszłej mamy wynikające z dbałości o zdrowie swoje i dziecka mają znaczący wpływ na jego prawidłowy rozwój. Praktyka jogi w ciąży jest zawsze podyktowana wielkim strumieniem troski i miłości do nienarodzonego maleństwa.

Poprzez regularną praktykę od 14 tygodnia ciąży 3-4 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie od 40 do 60 minut, z oddaniem i zaangażowaniem wpłyniecie na swoją zewnętrzną i wewnętrzną transformację. Wasze ciało stanie się silne, bardziej elastyczne i otwarte, co sprawi, że poród będzie szybszy i łatwiejszy. 
Nauczycie się pranajamy- kontroli prawidłowego oddechu, który instynktownie wykorzystacie podczas porodu.
Nauczycie się technik relaksacji, które działają wyciszająco na emocje- łagodzą stany lękowe i niepokój, a także wyciszają umysł.

Praktyka pozycji jogicznych- asan oraz ich wariantów specjalnie dla kobiet w ciąży, przynosi wręcz spektakularne korzyści podczas porodu. Skraca jego czas trwania, zmniejsza bóle, zwiększa świadomość, przez co ułatwia reakcję na skurcze i umiejętność radzenia sobie z nimi.
Znaczy to, że akcja porodowa u kobiety, której ciało jest odpowiednio przygotowane, przebiega szybciej. Wykonywanie asan podczas ciąży przygotuje Cię do wydania dziecka na świat poprzez wzmocnienie i uelastycznienie odpowiednich mięśni i ścięgien, naukę odpowiedniego oddechu i świadomość własnego ciała.

Joga jest cudownym narzędziem, które jednej strony przygotowuje ciało i umysł do porodu, z drugiej zaś zapobiega i zmniejsza dolegliwości okresu prenatalnego.

Efekty praktyki asan, ułatwiających poród i skracających jego czas:

- otwieranie i poszerzanie obręczy miednicy, 
- uelastycznienie stawów, ścięgien i powięzi w rejonie miednicy
- uelastycznienie mięśni krocza i wnętrza ud
- umiejętność relaksacji dna miednicy,
- wzmocnienie i uelastycznienie mięśni nóg
- wzmocnienie i uelastycznienie mięśni pleców
- umiejętność prawidłowego oddychania podczas poszczególnych faz porodu

Efekty praktyki asan prociążowe:

- przygotowuje stawy i kręgosłup do niesienia powiększającego się ciężaru ciała
- odciąża kręgosłup i redukuje bóle pleców
- odciąża nogi i zapobiega ich obrzękom i żylakom
- ułatwia oddychanie i zapewnia dobry dopływ tlenu do płodu,
- odciąża serce, 
- reguluje ciśnienie krwi,
- poprawia krążenie krwi
- poprawa trawienie, zapobiega wzdęciom i zgadze
- pomaga utrzymać przyrost masy ciała w granicach wymaganej normy,
- sprzyja sprawności i kumuluje energię w organiźmie
- zwiększa stabilność i równowagę
- koryguje wady postawy 

Fizyczne aspekty jogi są niezwykle ważne dla bogini w ciąży, jednak musisz wiedzieć, że tym, co ostatecznie zmienia praktyka to stan Twojego umysłu.
Joga kieruje umysł i zmysły do wewnątrz poprzez całkowite skupienie podczas praktyki. Umysł uspokaja się, gonitwa myśli ustaje, a wzrasta skupienie i koncentracja. Taki stan umysłu pozbawia kobietę w ciąży wahań, frustracji i złości. A dobre samopoczucie i pogodny nastrój przyszłej mamy mają kluczowe znaczenie w rozwoju dziecka. Zrelaksowany umysł jest bardziej otwarty i akceptujący rzeczywistość, w tym wszystkie zmiany jakie zachodzą w Twoim organizmie oraz perspektywie nowego życia jako mama. Sprzyja głębszej samoświadomości i samokontroli podczas porodu. Joga pozbawia lęku, uczy siły woli, determinacji i odwagi. Te cechy będą niezbędne podczas porodu, gdy będziesz musiała stać się odpowiedzialna za siebie i dziecko. 
Joga czyni kobietę boginią, dla której niemożliwe staje się coraz bliższe, decyzje, które podejmuje są coraz lepsze, żyje bardziej świadomie, a każda chwila daje poczucie szczęścia. Na tym polega harmonia ciała i umysłu, jakiej uczy joga.

Spokojna i w pełni świadoma sygnałów dochodzących z ciała, z pełną otwartością urodzisz swoje ukochane maleństwo. A wydarzenie nowego życia będzie miało dzięki Twojej praktyce jogi rozdźwięk na niezmierzoną skalę kosmiczną. Tak więc praktykujmy w intencji Twojej zdrowej ciąży i cudu narodzin Twojego dziecka!

Zapraszam przyszłe mamy na zajęcia jogi - cenną i cichą przestrzeń do tworzenia więzi z nienarodzonym jeszcze dzieckiem.

PIERWSZE ZAJĘCIA:
- Ćwiczymy boso/w skarpetkach
- Zabierz ze sobą luźny(oddychający) strój nie ograniczający ruchów 
- Na zajęciach miej przy sobie wodę do picia (np. w małej butelce 0,3 l.) 
- Prosimy przynosić na zajęcia ręcznik by położyć na matę
- Można praktykować z własną matą

REZERWACJE/ZAPISY: szukaj w zakładce GRAFIK


*na zajęciach nie ma możliwości korzystania z karty Multisport/FitProfit/OK System